M. R. Štefánika 69
934 01 Levice

obchod@prapex.sk
Neváhajte nám napísať

+421 902 223 999
Máte otázky?

Tepelné čerpadlá s dotáciou.

Tento krát sú zaradené do dotácií z projektu Zelená domácnostiam aj tepelné čerpadlá vzduch-vzduch (klimatizácie) pre domy bez teplovodného vykurovania.

Potrebujete tepelné čerpadlo pre váš dom, byt alebo kanceláriu? Naši skúsení technici sa postarajú o všetko.

Ponúkame široký výber tepelných čerpadiel vzduch-voda a voda-voda vzduch-vzduch, ktoré zabezpečia efektívne a ekologické kúrenie aj chladenie vašich priestorov. Naša spoločnosť vám pomôže nielen s výberom správneho tepelného čerpadla, ale aj s kompletnou montážou a servisom. 

Prečo si vybrať nás?

 • Komplexné riešenia: Od prvej konzultácie až po finálnu inštaláciu dbáme na každý detail, aby sme zabezpečili vašu spokojnosť a pohodlie.
 • Profesionálny servis: Naši technici majú bohaté skúsenosti a poskytujú profesionálnu montáž aj pozáručný servis.
 • Dotácie a financovanie: Pomôžeme vám vybaviť dotácie z projektu Zelená domácnostiam, čím môžete ušetriť až 4 025 €.
 • Záruka kvality: Na všetky naše tepelné čerpadlá poskytujeme záruku až 7 rokov.
 • Financovanie na splátky Pomôžeme vám vybaviť financovanie na splátky cez Quatro.

V akých lokalitách vykonávame naše služby

Levice, Nitra, Zvolen Zlaté Moravce, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Krupina, Nové Zámky, Nová Baňa, Šahy, Šurany, Vráble a okolie

Ako prebieha spolupráca?

 1. Kontakt: Zavolajte alebo vyplňte kontaktný formulár a upresnite nám, ako vám pomôžeme.

 2. Konzultácia a upresnenie parametrov: Spoločne prejdeme vaše potreby a navrhneme najvhodnejšie riešenie.

 3. Výber vhodného tepelného čerpadla: Na základe konzultácie vyberieme najvhodnejší model.

 4. Vypracovanie projektu: Pripravíme technický projekt na montáž tepelného čerpadla.

 5. Čerpanie dotácie: Pomôžeme vám s vybavením dotácie z projektu Zelená domácnostiam.

 6. Montáž: Naši technici profesionálne nainštalujú tepelné čerpadlo.

 7. Pozáručný servis: Poskytujeme dlhodobý servis a starostlivosť o nainštalované zariadenie.

Odborné poradenstvo a obhliadka zadarmo
Rýchla montáž
Čistota - po nás je poriadok
Spokojnosť zákazníkov - máme hodnotenie 5* na Google
Aj na splátky

Recenzie

Čo o nás hovoria

Odporúčame 10 z 10

Ďakujeme za perfektne odvedenú prácu, chalani veľmi šikovní a rýchli. Za nás firma PRAPEX 10 z 10, odporúčame. Ešte raz ďakujeme.

Richard N.

Profesionálna montáž klimatizácie

Chcem sa vám a vášmu skvelému tímu veľmi pekne poďakovať za spoluprácu a profesionálny prístup od komunikácie po montáž. Budem vás odporúčať!

Mesarosova

Spokojnosť s montážou klimatizácie

Ešte raz vám ďakujeme za dodanie a montáž klimatizácie. Bol som spokojný s prevedením a uvidíme, keď bude teplo, aby sme ju poriadne vyskúšali.

Kozikovci

Odporúčame – 5 hviezdičiek

S montážou sme spokojní, chlapi boli profíci, išlo im to rýchlo, čistá robota. Zatiaľ všetko funguje, ešte sa niektoré funkcie učíme z manuálu, aj wifi ide super. Ďakujeme za spoluprácu. Ak bude nejaký dotaz, odporučím vašu firmu.

Vladimir Simsik

Montáž klimatizácie

Ďakujem Vám veľmi pekne. Som rada, že som si vybrala Vás. Váš prístup, Vaša precíznosť, proste úžasná práca dvoch ľudí. Držte si to, nie je to samozrejmosťou! Prajem Vám v živote veľa slnečných dní, nech sa Vám darí.

Marta Psár

100% služby, kvalita prevedenia a montáže

100% sluzby, kvalita prevedenia a montáže, výborný vyber klimatizácií za super ceny. Túto spoločnosť odporúčam od prvého kontaktu a konzultácie až po montáž som bol velmi spokojný

Matias Fest

Tepelné čerpadlá

Už od 4 183€ s DPH

GREE
Midea
LG
Toshiba
Mitsubishi
Panasonic
DAIKIN
Samsung

Montáž

Už od 600 € s DPH

Prosím cenu montáže berte ako orientačnú, presne bude určená po obhliadke. V uvedenej cene je zahrnutá štandardná montáž, ktorá obsahuje:

 • osadenie a sprevádzkovanie tepelného čerpadla
 • jeden prieraz cez stenu
 • vytvorenie elektrického napájanie do 5 metrov pre vonkajšiu a vnútornú jednotku
 • chladivové potrubie do 5 metrov vrátane krycích líšt a komunikačného kábla
 • zaučenie obsluhy podľa návodu o obsluhe
 • protokol o montáži

 

Cena neobsahuje dopojenie do vykurovacieho okruhu , ani konzolu pre vonkajšiu jednotku tepelného čerpadla!

Často kladené otázky

Náklady na montáž tepelného čerpadla závisia od veľkosti a typu tepelného čerpadla, ako aj od miesta inštalácie a náročnosti inštalácie. Radi Vám poskytneme cenovú ponuku počas obhliadky miesta inštalácie.

Tepelné čerpadlá sú uzavreté systémy, ktoré nevyžadujú až tak častú rozsiahlu údržbu, no keďže ide o zariadenia s množstvom príslušenstva, je nevyhnutné ich pravidelne kontrolovať. Odporúča sa tiež vykonať kontrolu chladiva a vyčistiť filtre vo vykurovacom okruhu. Údržba sa vykonáva ideálne raz ročne. Nakoľko spolupracujeme s oficiálnymi dodávateľmi jednotlivých produktov, poskytujeme okrem údržby aj záručný a pozáručný servis.

Pri údržbe kontrolujeme:

 • spoje,
 • upevnenia,
 • elektrické a komunikačné prepojenia,
 • tepelné senzory,
 • chod záložného elektroohrevu a trojcestného ventilu
 • či množstvo chladiva.

Meriame tiež pracovný tlak chladiva a vody, čistíme magnetický a mechanický filter a vonkajšiu jednotku (výmenník). Súčasťou servisu je aj preverenie funkčnosti prevádzkových režimov a komplexná vizuálna kontrola.

Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré dokáže využívať teplo z vonkajšieho prostredia (napr. zo vzduchu, vody alebo zeme) a použiť ho na vykurovanie alebo ohrev vody v dome prostredníctvom kompresoru, ktorý stláča chladivo.

Tepelné čerpadlá sú šetrné k životnému prostrediu a majú dnes už rôzne výkonové spektrum. Taktiež dokážu zabezpečiť celoročné vykurovanie a chladenie. Náklady na prevádzku sú nižšie ako u systémov na fosílne palivá.

Tepelné čerpadlá možno použiť aj pre ohrev vody. Sú k dispozícii rôzne typy špeciálne navrhnuté pre ohrev teplej vody, ktorú možno použiť na kúpanie, umývanie alebo iné účely. Pri zásobníkoch TÚV treba dať pozor, aby mali dostatočnú teplo-výmennú plochu, inak nebudú pracovať správne.
Tepelné čerpadlá možno použiť aj pre ohrev vody. Sú k dispozícii rôzne typy špeciálne navrhnuté pre ohrev teplej vody, ktorú možno použiť na kúpanie, umývanie alebo iné účely. Pri zásobníkoch TÚV treba dať pozor, aby mali dostatočnú teplo-výmennú plochu, inak nebudú pracovať správne.

Špeciálna izolácia nie je potrebná, tepelné čerpadlá sú prispôsobené prevádzke v mrazoch. Zvyčajne obsahujú vyhrievanú vaničku kondenzátu a olejovú vaňu kompresoru.

Vzduchové tepelné čerpadlo získava teplo z vonkajšieho vzduchu, kým vodné tepelné čerpadlo získava teplo z vody alebo pôdy. Vodné tepelné čerpadlo je zvyčajne účinnejšie, ale môže byť drahšie na inštaláciu.
Áno, tepelné čerpadlá môžu pracovať aj pri veľmi nízkych teplotách, avšak ich účinnosť môže klesnúť.
Áno, tepelné čerpadlo je možné integrovať do existujúceho systému kúrenia, čím môžete znížiť náklady na kúrenie a zvýšiť jeho účinnosť.

Tepelné čerpadlá vyžadujú pravidelnú údržbu, vrátane kontroly chladiva, čistoty výmenníka vonkajšej jednotky, vyčistenia magnetického a mechanického filtra a pod. Odporúčame, aby sa údržba vykonávala raz ročne.