M. R. Štefánika 69
934 01 Levice

obchod@prapex.sk
Neváhajte nám napísať

+421 902 223 999
Máte otázky?

Tepelné čerpadlá s dotáciou.

Tento krát sú zaradené do dotácií z projektu Zelená domácnostiam aj tepelné čerpadlá vzduch-vzduch (klimatizácie) pre domy bez teplovodného vykurovania.

Radi vám pomôžeme zabezpečiť tepelné čerpadlo pre vašu domácnosť alebo podnik. Naši skúsení technici vykonajú komplexnú montáž tepelných čerpadiel a pomôžu vám zabezpečiť účinné a ekologické kúrenie pre váš domov. Naša spoločnosť sa zameriava na montáž tepelných čerpadiel vzduch-voda a voda-voda. S našou pomocou si môžete byť istí, že vaše tepelné čerpadlo bude profesionálne nainštalované a prispôsobené presne vašim potrebám. Vyhnete sa tak neefektívnemu a nákladnému kúreniu a zabezpečíte si príjemnú teplotnú pohodu pre celú vašu domácnosť. Kontaktujte nás a radi vám poskytneme ďalšie informácie o výbere toho pravého tepelného čerpadla a službách. 

V ponuke máme tepelné čerpadlá so zárukou až do 7 rokov.

Možnosť vybavenia a čerpania dotácie ak je otvorená v danom čase dotácia.

V akých lokalitách vykonávame naše služby

Naše služby okrem Levíc poskytujeme aj v ďaľších okolitých mestách ako sú Zlaté Moravce, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Krupina, Nitra, Nové Zámky, Nová Baňa, Šahy, Šurany, Vráble a v ich okolí.

Ako prebieha spolupráca?

 • Získanie informácií o objekte a mieste inštalácie
 • Dohodnutie termínu a následná bezplatná obhliadka na mieste
 • Vypočutie si očakávaní zákazníka
 • Zabezpečenie výpočtu tepelných strát alebo projekt kúrenie
 • Navrhnutie optimálneho riešenia zo strany nášho tímu na základe výpočtu tepelných strát alebo projektu kúrenie
 • Dohoda so zákazníkom na zvolenom riešení
 • Dohoda o vykonaní inštalácie
 • Vykonanie samotnej inštalácie s dôrazom na funkčnosť a estetické riešenie, možnosť zapojenia chladiaceho okruhu a spustenie alebo dopojenie do kúrenia
 • Upratanie miesta inštalácie
 • Odskúšanie zariadenia
 • Zaučenie zákazníka na obsluhu zariadenia

Bezplatná obhliadka
Cenová ponuka zadarmo
Poradíme vám s výberom

Tepelné čerpadlá

Už od 4 651€ s DPH

Samsung
GREE
Midea
LG
Toshiba
Mitsubishi
Panasonic
DAIKIN

Montáž

Už od 600 € s DPH

Prosím cenu montáže berte ako orientačnú, presne bude určená po obhliadke. V uvedenej cene je zahrnutá štandardná montáž, ktorá obsahuje:

 • osadenie a sprevádzkovanie tepelného čerpadla
 • jeden prieraz cez stenu
 • vytvorenie elektrického napájanie do 5 metrov pre vonkajšiu a vnútornú jednotku
 • chladivové potrubie do 5 metrov vrátane krycích líšt a komunikačného kábla
 • zaučenie obsluhy podľa návodu o obsluhe
 • protokol o montáži

 

Cena neobsahuje dopojenie do vykurovacieho okruhu , ani konzolu pre vonkajšiu jednotku tepelného čerpadla!

Často kladené otázky

Náklady na montáž tepelného čerpadla závisia od veľkosti a typu tepelného čerpadla, ako aj od miesta inštalácie a náročnosti inštalácie. Radi Vám poskytneme cenovú ponuku počas obhliadky miesta inštalácie.

Tepelné čerpadlá sú uzavreté systémy, ktoré nevyžadujú až tak častú rozsiahlu údržbu, no keďže ide o zariadenia s množstvom príslušenstva, je nevyhnutné ich pravidelne kontrolovať. Odporúča sa tiež vykonať kontrolu chladiva a vyčistiť filtre vo vykurovacom okruhu. Údržba sa vykonáva ideálne raz ročne. Nakoľko spolupracujeme s oficiálnymi dodávateľmi jednotlivých produktov, poskytujeme okrem údržby aj záručný a pozáručný servis.

Pri údržbe kontrolujeme:

 • spoje,
 • upevnenia,
 • elektrické a komunikačné prepojenia,
 • tepelné senzory,
 • chod záložného elektroohrevu a trojcestného ventilu
 • či množstvo chladiva.

Meriame tiež pracovný tlak chladiva a vody, čistíme magnetický a mechanický filter a vonkajšiu jednotku (výmenník). Súčasťou servisu je aj preverenie funkčnosti prevádzkových režimov a komplexná vizuálna kontrola.

Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré dokáže využívať teplo z vonkajšieho prostredia (napr. zo vzduchu, vody alebo zeme) a použiť ho na vykurovanie alebo ohrev vody v dome prostredníctvom kompresoru, ktorý stláča chladivo.

Tepelné čerpadlá sú šetrné k životnému prostrediu a majú dnes už rôzne výkonové spektrum. Taktiež dokážu zabezpečiť celoročné vykurovanie a chladenie. Náklady na prevádzku sú nižšie ako u systémov na fosílne palivá.

Tepelné čerpadlá možno použiť aj pre ohrev vody. Sú k dispozícii rôzne typy špeciálne navrhnuté pre ohrev teplej vody, ktorú možno použiť na kúpanie, umývanie alebo iné účely. Pri zásobníkoch TÚV treba dať pozor, aby mali dostatočnú teplo-výmennú plochu, inak nebudú pracovať správne.
Tepelné čerpadlá možno použiť aj pre ohrev vody. Sú k dispozícii rôzne typy špeciálne navrhnuté pre ohrev teplej vody, ktorú možno použiť na kúpanie, umývanie alebo iné účely. Pri zásobníkoch TÚV treba dať pozor, aby mali dostatočnú teplo-výmennú plochu, inak nebudú pracovať správne.

Špeciálna izolácia nie je potrebná, tepelné čerpadlá sú prispôsobené prevádzke v mrazoch. Zvyčajne obsahujú vyhrievanú vaničku kondenzátu a olejovú vaňu kompresoru.

Vzduchové tepelné čerpadlo získava teplo z vonkajšieho vzduchu, kým vodné tepelné čerpadlo získava teplo z vody alebo pôdy. Vodné tepelné čerpadlo je zvyčajne účinnejšie, ale môže byť drahšie na inštaláciu.
Áno, tepelné čerpadlá môžu pracovať aj pri veľmi nízkych teplotách, avšak ich účinnosť môže klesnúť.
Áno, tepelné čerpadlo je možné integrovať do existujúceho systému kúrenia, čím môžete znížiť náklady na kúrenie a zvýšiť jeho účinnosť.

Tepelné čerpadlá vyžadujú pravidelnú údržbu, vrátane kontroly chladiva, čistoty výmenníka vonkajšej jednotky, vyčistenia magnetického a mechanického filtra a pod. Odporúčame, aby sa údržba vykonávala raz ročne.

Recenzie

Čo o nás hovoria

Montáž klimatizácie

Chcem sa vám a vášmu skvelému tímu veľmi pekne poďakovať za spoluprácu a profesionálny prístup od komunikácie po montáž. Budem vás odporúčať!

Mesarosova

Montáž klimatizácie

Ešte raz vám ďakujeme za dodanie a montáž klimatizácie. Bol som spokojný s prevedením a uvidíme, keď bude teplo, aby sme ju poriadne vyskúšali.

Kozikovci

Montáž klimatizácie

Dakujem za faktury, s montazou sme spokojni, chlapi boli profici, islo im to rychlo, cista robota. Zatial vsetko fubguje, este sa niektoré funkcie ucime z manualu, aj wifi ide super. Dakujeme za spoluprácu, ak bude nejaky dotaz, odporucim vasu firmu. Dovidenia

Vladimir Simsik

Montáž klimatizácie

Dakuiem Vám vel’mi pekne, som rada, ze som si vybrala Vás, Vás prístup, Vasa preciznost, proste úzasná práca dvoch l’udi. Drate si to, nie je to samozrejmostou! Prajem Vám v Zivote vela sInecnich dní, nech sa Vám darí.

Marta Psár

100% služby, kvalita prevedenia a montáže

100% sluzby, kvalita prevedenia a montáže, výborný vyber klimatizácií za super ceny. Túto spoločnosť odporúčam od prvého kontaktu a konzultácie až po montáž som bol velmi spokojný

Matias Fest