M. R. Štefánika 69
934 01 Levice

obchod@prapex.sk
Neváhajte nám napísať

+421 902 223 999
Máte otázky?

SAMSUNG EHS Mono HTquiet R32 14kW 400V + Riadiaca sada – EHS Mono HTquiet

Nové kompaktné a extra tiché tepelné čerpadlo SAMSUNG EHS Mono HT Quiet je jednoduché na inštaláciu, pretože obsahuje len vonkajšiu jednotku, ktorá už priamo ohrieva vodu pre vykurovací systém. Toto zaručuje rýchlu a jednoduchú inštaláciu vykonateľnú aj kúrenárom. Tento spoľahlivý systém efektívne získava teplo z vonkajšieho vzduchu až do -30°C a dokáže ohrievať vodu až na 70°C, čo ho radí do kategórie vysokoteplotných verzií. Vďaka jednoduchosti montáže a schopnosti dosiahnuť vysokú výstupnú teplotu je vhodné pre všetky typy stavieb.

Cena produktu
9.153,00 
7.627,50  bez DPH

Dokumenty na stiahnutie

Informácie

Použitie / výbava

Vykurovací systém

Vďaka vysokej výstupnej teploty vody 70°C pre vykurovanie, tepelné čerpadlo MONO HT Quiet je ideálne pre kombináciu s podlahovým vykurovaním alebo existujúcimi radiátormi. To je obzvlášť výhodné pri rekonštrukciách menších, či väčších domov, pretože umožňuje ponechať existujúce radiátory a prispôsobiť sa potrebám konkrétneho domu. S jeho schopnosťou zabezpečiť dostatočnú teplotu vody aj pre bazén, je ideálnym riešením pre efektívne využívanie bazéna počas celého roka

Ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV)

Na ohrev vody pre sprchovanie a kúpanie sa používa externý zásobník vody, ktorý je umiestnený v technickej miestnosti. Pri výmene za plynový kotol nepredstavuje zmena kúrenia žiadny problém, pretože existujúci zásobník môžeme ponechať a jednoducho pripojiť k tepelnému čerpadlu.

Chladenie

V lete môžete tepelné čerpadlo využiť na klimatizáciu miestností, a to v kombinácii so stropným chladením, alebo prostredníctvom klimatizačných jednotiek známych aj ako fan – coily.

WIFI chytré ovládanie aplikáciou SmartThings

Systém EHS je plne ovládateľný na diaľku. Vďaka voliteľnej Wi-Fi sade môžu užívatelia ovládať rôzne aspekty systému prostredníctvom aplikácie Samsung SmartThings – zapnúť a vypnúť systém, ovládať jeho funkcie a naplánovať prevádzku kedykoľvek a odkiaľkoľvek.

Pripojenie sieť na Smart Grid, alebo fotovoltiku

Samsung tepelné čerpadlo je kompatibilné s inteligentnou sieťou (Smart Grid) a toto pripojenie využíva aj v prípade modernej inštalácie fotovoltiky do systému. Pomocou Smart Grid je možné efektívnejšie riadiť a optimalizovať spotrebu energie tepelným čerpadlom, čo prispieva k väčšej udržateľnosti a úspore nákladov na prevádzku. Využitím pripojenia na inteligentnú sieť môžete zvyšovať efektívnosť oboch obnoviteľných zdrojov tepelného čerpadla a fotovoltiky

SAMSUNG je juhokórejská spoločnosť, ktorá patrí medzi najväčších svetových výrobcov elektroniky a spotrebnej elektroniky, vrátane klimatizačných zariadení. Spoločnosť SAMSUNG ponúka širokú škálu klimatizačných riešení pre domácnosti a priemyselné použitie. SAMSUNG kladie dôraz na kvalitu, efektívnosť a inovácie pri výrobe svojich klimatizačných zariadení. Spoločnosť investuje do výskumu a vývoja, aby vylepšila svoje produkty a poskytla zákazníkom najlepšie možné klimatizačné riešenia. Okrem toho, SAMSUNG zaviedol aj inteligentné riešenia klimatizácie, ktoré umožňujú ďalekosiahlejšie riadenie a monitorovanie prevádzky zariadení pomocou smartfónu alebo iných zariadení s internetovým pripojením. V súhrne, SAMSUNG je značka, ktorá ponúka širokú škálu moderných, výkonných a energeticky úsporných klimatizačných riešení pre domácnosti a priemyselné použitie, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou, spoľahlivosťou a inovatívnymi technológiami.

Parametre

N/AHladina akustického tlaku (hluku) vnútornej jednotky
47 dBHladina akustického tlaku (hluku) vonkajšej jednotky
3,5 kgHmotnosť vnútornej jednotky
137 kgHmotnosť vonkajšej jednotky
R32Typ chladiva
370 x110 x 290 mmRozmery vnútornej jednotky
1270 x 1018 x 530 mmRozmery vonkajšej jednotky
10 až 46 °CRozsah chladenia
-30 až 43 °CRozsah vykurovania
14 kWPodlahové kúrenie - Výkon Kúrenie
14 kWPodlahové kúrenie - Výkon Chladenie
4.83Podlahové kúrenie- Účinnosť Kúrenie COP
-25 až +35 °C / +10 až +48 °CVonkajšia teplota – Rozmedzie použitia - Úžitková voda
-25 až +35 °C / +10 až +48 °CVonkajšia teplota – Rozmedzie použitia Kúrenie / Chladenie
20 –60 °CTeplota na prívode - Kúrenie
7 – 25 °CTeplota na prívode - Chladenie
40–60 °C (80 °C s el. vykurovacou patrónou)Teplota na prívode - Úžitková voda
380–415 V / 3 Ph / 50 HzElektrické zapojenie